امروز سه شنبه ۴ مهر ١٣٩۶

کشف و ضبط بیش از ۶۰ هزار تن گوشت آلوده در کرمانشاه

کارشناس مسئول مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه از کشف و ضبط بیش از ۶۰ هزار تن گوشت آلوده در ای شهرستان طی مدت سپری شده از سال جاری خبر داد.

 پایگاه خبری کرمانشاهی به نقل از بهمن خدادادیان در گفتگو با خبرنگار مهر، از کشف و ضبط بیش از ۶۰ هزار تن گوشت آلوده طی امسال در شهرستان کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: با همکاری  اجرائیات شهرداری و اداره دامپزشکی و نهادهای قضایی ۶۰ الی ۷۰ هزار تن گوشت آلوده به صورت لاشه ای و خمیر طی این مدت کشف و ضبط شده است.

وی همچنین با اشاره به شناسایی ۴۷۰ مکان غیر مجاز توزیع مرغ زنده، تصریح کرد: موارد مذکور به دستگاه های قضایی ابلاغ شده و ضمن پملب اکثر این اماکن غیر مجاز پرونده قضایی نیز برای آنها تشکیل شده است، اما از سویی باید اتحادیه ها، اصناف و اجرائیات شهرداری ها با مرکز بهداشت هماهنگ شوند و از فعالیت این اماکن و بروز مشکلات بعدی جلوگیری به عمل آورند.

خدادادیان در ادامه از فعالیت بیش از ۱۶ هزار مرکز توزیع مواد و پوشاک در کرمانشاه خبر داد و افزود: ۱۱ هزار مرکز توزیع مواد غذایی دارای مجوز کسب بوده که شامل رستوران ها، نان روغنی فروشی ها، قصابی ها، سوپرمارکت ها، لبنیاتی ها و فروشگاه های بزرگ است.

کارشناس مسئول مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه در ادامه گفت: همچنین ۵ هزار مکان عمومی شامل پارک ها، مدارس، مساجد، آرایشگاه ها، هتل ها و ... در سطح استان وجود دارد که هر سه ماه یکبار و در مجموع ۲۰ هزار بازدید از آنها جهت رعایت موارد بهداشتی به عمل می آید.

خدادادیان از ۹۰ هزار بازدید و نظارت مراکز بهداشت از اماکن توزیع مواد غذایی طی امسال خبر داد و افزود: همچنین گشت هایی مشترک با مراکز عرضه مواد خشکبار و آجیل، قنادی ها، نانوایی ها و فروشگاه های بزرگ سطح استان صورت گرفته است.

مسئول مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه با توصیه به شهروندان جهت خرید از مراکز مطمئن و بهداشتی اظهار داشت: از مردم درخواست داریم ضمن گزارش موارد مشکوک به دستگاه های مربوطه از خرید اجناس دست فروشان جدا خودداری کنند و به سلامت خود و خانواده اهمیت بیشتری دهند.


تگها: مسئول مرکز بهداشت, گوشت آلوده, کرمانشاه

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
کشف و ضبط بیش از ۶۰ هزار تن گوشت آلوده در کرمانشاه

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١١-١٣٩۴, ١١:٢٠

   

پر مبحث ترین